کرمانشاه مردم روستاها جنازه ها را بدون مجوز ، دفن می کنند / پیش بینی دفن بدون مجوز 150 نفر

کرمانشاه مردم روستاها جنازه ها را بدون مجوز ، دفن می کنند / پیش بینی دفن بدون مجوز 150 نفر

کرمانشاه
به گزارش 1ملت از ایسنا , محمدعلی منشی زاده با اشاره به زلزله اخیر در استان , گفت: متاسفانه در این حادثه بسیاری هموطنان جان خود را از دست دادند و در حال حاضر 430 گواهی فوت برای جان باختگان این حادثه صادر شده است - کرمانشاه مردم روستاها جنازه ها را بدون مجوز ، دفن می کنند / پیش بینی دفن بدون مجوز 150 نفر
بازدید : 107 نفر

به گزارش 1ملت از ایسنا , محمدعلی منشی زاده با اشاره به زلزله اخیر در استان , گفت: متاسفانه در این حادثه بسیاری هموطنان جان خود را از دست دادند و در حال حاضر 430 گواهی فوت برای جان باختگان این حادثه صادر شده است.

منشی زاده از اعزام تیم های پزشکی قانونی به مراکز زلزله زده خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر یک تیم در شهرستان ثلاث باباجانی , دو تیم در شهرستان سرپل ذهاب , یک تیم در قصرشیرین و یک تیم نیز در دالاهو مستقر است.

وی با انتقاد از نبود فضای مناسب برای انجام فعالیت های پزشکی قانونی , گفت: در حال حاضر تیم های مستقر در مناطق زلزله زده در فضای باز کار معاینه اجساد را انجام میدهند و حتی چادر هم در اختیار آنها قرار داده نشده است.

منشی زاده افزود: شهرستان های سرپل ذهاب و قصرشیرین سالن تشریح ندارند و در گذشته هر مورد فوتی در منزل یا بیمارستان گزارش می شد همکاران به محل رفته و مجوز صادر می کردند و اگر نیاز به معاینات بیشتر و آزمایش بود , اجساد به نزدیکترین سالن تشریح در شهرستان های اطراف منتقل می شد.

وی بیان نمود: اما هم اکنون به دلیل نبود سالن تشریح و تعداد بسیار اجساد , تیم های پزشکی قانونی در فضای باز کار معاینه اجساد را انجام داده و گواهی فوت صادر می کنند.

مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی استان کرمانشاه مشکل دیگر در زمینه کار پزشکی قانونی را دفن بدون مجوز برخی جان باختگان اظهار نمود و افزود: متاسفانه در برخی روستاها , خانواده متوفیان تنها با برگزاری مراسم ساده و مذهبی اجساد خانواده و بستگان خود را بدون مجوز فوت دفن می کنند.

وی افزود: بر اساس آمار غیر رسمی و پیش بینی که خود ما داریم حدود 100 تا 150 جان باخته حادثه بدون مجوز دفن شده اند.

منشی زاده نسبت به عواقب این کار هشدار داد و افزود: بازماندگان به لحاظ حقوقی و قانونی به مشکل برمی خورند و باید برای دفن عزیزانشان حتما مجوز بگیرند.

مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی استان کرمانشاه افزود: از مراجع قضایی و انتظامی و نظامی در خواست داریم در این زمینه هوشیار باشند و از افرادی که اجساد را در منطقه منتقل کرده و برای دفن می برند , گواهی دفن بخواهند.

منشی زاده با اشاره به اینکه هزینه ای برای صدور مجوز کفن و دفن دریافت نمی شود , گفت: گواهی فوت در کمتر از نیم ساعت صادر میگردد , زیرا اجساد نیاز به معاینه خاصی ندارند و آثار صدمات روی بدن آنها مشخص است.